تبلیغات
وبلاگ حقوقی قاسم قدیانلو - افتخار جهرمی در جماران: باید از خدشه‌دار شدن استقلال كانون وكلا جلوگیری شود

افتخار جهرمی در جماران: باید از خدشه‌دار شدن استقلال كانون وكلا جلوگیری شود

1391/03/28  16:18

افتخار جهرمی در جماران: باید از خدشه‌دار شدن استقلال كانون وكلا جلوگیری شود
رییس و اعضای كانون وكلای دادگستری مركز در آستانه بیست و سومین سالگرد عروج ملكوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و برای تجدید بیعت با آرمان‌های امام خمینی (ره) در بیت امام (ره) و حسینیه جماران اجتماع كردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گودرز افتخارجهرمی در این مراسم با یادآوری دوران حضورش در محضر امام خمینی (ره) گفت: اولین بار در فروردین سال ۴۲ و پس از واقعه مدرسه فیضه قم خدمت امام رسیدم. وی افزود، امام درباره زندانی شدن مرحوم طالقانی و دكتر بازرگان كه در آن زمان در راس انجمن اسلامی دانشگاه‌های كشور بودند خطاب به جمع حاضر گفتند ''نگران نباشید تا این زندان رفتن‌ها نباشد كار اصلاح نمی‌شود''. این بیان امام به قدری تاثیرگذار بود كه جمعی كه در محضرشان بودند همگی گریستند.

وی خاطر نشان كرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، بنده و تعدادی از وكلا به استقبال امام خمینی در فرودگاه مهرآباد رفتیم. امام از همه آحاد مردم از جمله وكلای دادگستری به دلیل مشاركت در انقلاب تشكر كردند.

رییس كانون وكلای دادگستری مركز افزود: دلیل این تشكر امام كاری است كه وكلا قبل از انقلاب انجام دادند، وكلای دادگستری از متهمانی كه متهم به لطمه زدن به امنیت حكومت بودند دفاع می‌كردند و خود نیز فعالیت‌های سیاسی زیادی داشتند، امام به این دلیل از وكلا تشكر كردند. این كار وكلا انجام نشد مگر به دلیل استقلال آنان، اگر وكلا به حكومت وابسته بودند هرگز نمی‌توانستند از حقوق مظلومان آنطور كه باید و شاید دفاع می‌كردند.

جهرمی تاكید كرد: باید از خدشه‌دار شدن استقلال كانون وكلا جلوگیری شود تا بتوانیم همچنان مدافع حقوق مظلومان باشیم.

وی با بیان اینكه تا رسیدن به آرمان‌های امام (ره) فاصله زیادی داریم، ابراز امیدواری كرد: تحت توجهات مقام معظم رهبری در مسیر رسیدن به آرمان‌های امام خمینی (ره) گام برداریم.

رییس كانون وكلای دادگستری مركز با اشاره به جایگاه بیت امام (ره) در بین آحاد مردم گفت: در اسلام افرادی كه در جهت اسلام فعالیت می‌كنند مورد تكریم قرار می‌گیرند. در طول تاریخ ائمه معصومین با مشاهده انحرافات جامعه، هدایت‌گری و ارشاد می‌كردند و این كار موجب تحولات و اصلاحات جامعه می‌شد.

جهرمی ابراز امیدواری كرد كه حضرت امام خمینی (ره) در هر شرایطی كه مشاهده كردند، ملت نیاز به هدایت و ارشاد دارند از این كار كوتاهی نكردند.

وی خاطر نشان كرد: حكومت عدل اسلامی به معنای واقعی در حكومت حضرت مهدی (عج) متجلی می‌شود اما این به معنای كوشش نكردن ما برای نزدیك شدن به این حكومت نیست، نمی‌توان به آن حكومت رسید ولی می‌توان كوشش كرد تا شبیه آن حكومت شد. باید در برابر گرفتاری‌ها و مشكلات مقاومت كرد و در مسیر قله‌ی كمال انسانی حركت كنیم.

رییس كانون وكلای دادگستری مركز یادآور شد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) سبب‌ساز تحولات عظیمی در منطقه و جهان شد و امواج آن هنوز در سطح منطقه قابل مشاهده است. متاسفانه خواسته امام در ایجاد وحدت بین مسلمانان به درستی محقق نشد و جنگ‌های شیعه و سنی موجب شكاف در مسلمین و قدرتمند شدن حاكمان بی‌لیاقت و بی‌كفایت شده است. امیدوارم روش امام با آیت‌الله بروجردی احیا و پررنگ شود تا اختلافات بین شیعه و سنی كاهش یابد.

در ادامه حجت‌الاسلام نصر‌ت‌الله هاتفی در این دیدار گفت: در جایی حاضر شده‌ایم كه تحول عجیبی را در انسان به وجود می‌آورد به دلیل سادگی و صفای حسینیه جماران حتی میهمانان خارجی دچار دگرگونی می‌شوند.

وی با بیان اینكه در اسلام به زیارت بزرگان توصیه شده است، گفت: باید دید چه عواملی موجب مستمر شدن حیات بزرگان در طول تاریخ شده است. یكی از شاهزادگان سعودی چند سال قبل برای زیارت بیت امام خمینی (ره) به حسینیه جماران آمد و با مشاهده فضای معنوی حاكم بر حسینیه پرسید آیا رهبر شما در این مكان زندگی كرده است و پس از شنیدن جواب مثبت به گریه افتاد. وقتی از وی دلیل گریه را پرسیدم گفت یاد غربت حضرت زهرا و ائمه هدی افتادم و این در حالی بود كه این شاهزاده سعودی شیعه را قبول نداشت.

به گزارش ایسنا، محبی یكی از وكلای دادگستری نیز در این مراسم گفت: به عنوان یك وكیل دادگستری احساس وظیفه می‌كنم كه به مناسبت سالروز عروج ملكوتی امام خمینی (ره) با امام پیمان ببندیم كه در سلوك زندگی حرفه‌ای‌مان در مسیر حقیقت، راستی و صداقت گام برداریم.

وی خاطر نشان كرد: باید اشكالات و ایرادات كارمان را ببینیم و در جهت رفع آن اقدام كنیم تا به ورطه هلاكت نیفتیم

نوشته شده توسط: قاسم قدیانلو | آخرین ویرایش:- | نظرات ()


تهران گاندی شمالی خیابان صانعی پلاک 19 طبقه اول واحد 4 تلفن 88786355 - 8 و 88876117 // setTimeout(function () { // GetMihanBlogShowAds(); // }, 1000);